Více způsobů obnovení neúspěšného tisku

0 Comments

Je to speciální pokles, huňující moment, který mnoho z nich používá 3D tiskárny příliš dobře. Když se podíváte na 13hodinový tisk, jen abychom zjistili, že neúspěšný tisk několik set vrstev. [Stephan] z [CNC Kitchen] má několik kreativních triků pro obnovení neúspěšných výtisků.

Začíná při objevování tisku selhal a zda je část stále připojena k lůžku. Pokud se oddělí, to nejlepší, co můžete udělat, je bičovat své třmeny, abyste získali přiměřeně přesné měření toho, kolik bylo vytištěno. Poté vyřízněte již vytištěnou sekci, vytiskněte zbytek a přilepte dvě části dohromady. Pokud je vaše část připojena k tiskové lůžkové lůžko a desku jste nepohnuli (pokud je odnímatelná), začněte odstraněním všech vady na horní vrstvě. To bude hladké a předvídatelné, protože začíná nový tisk, jen na vrcholu existujícího. Měření výšky, která byla vytištěna, je obtížné zvažovat, že jej nelze odstranit. Třáslníky dostatečné délky mohou používat svou hloubkovou funkci, ale můžete také být schopni provést vizuální kontrolu, pokud je geometrie dostatečně zvláštní. Po načtení modelu v prohlížeči G-Code, projít jeho vrstvou podle vrstvy, dokud nenajdete, jaké zápasy, co již bylo vytištěno.

Poslední (a možná hodně chytrého) je používat tiskárnu jako provizorní cmm (souřadnicový měřicí stroj). Ruční stepování tiskárny, dokud se nedotkne horní části části, přečtěte si výšku osy Z pomocí obrazovky nebo příkazu M114. Rychlé úpravy na syrový G-Code vám dává nový soubor, který bude pokračovat přesně to, co to dělalo dříve. Pokud nemůžete rehome, protože hlava nemůže vymazat část, [Stephan] procházíte ručně nastavením domova na tiskárně.

Pokud všechny nefungují, a tisk je stále neopravitelné, možná se můžete podívat do recyklace plastu do nového vlákna.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *