HackAday Cena Zadání: RangeFinder + CAM = SmartZoom

0 Comments

Fascinující věcí o podání pro cenu Hackadyay vidí neobvyklé práce, jakož i nápady, které nemusí jinak vyskočit. [Ken Conrad] má zvědavý, ale zamyšleně vytvořený koncept pro malinové pi-založené smartzoom zobrazování, který využívá pi nula a kameru plus některé laserové zářiče, aby produkovali gadget s extrémně určitou schopností: vačka, která pravidelně stejně jako dynamicky změní velikost obrázku Proveďte předmět konzistentně orámovaný, stejně jako velikosti, bez ohledu na vzdálenost od čočky. Koncept sdružuje dva samostatné funkce: RangeFinding, stejně jako automatizované zvětšení, stejně jako odběr vzorkování obrazu CAM.

Raspberry PI využívá vačkovou desku plus některé vpřed-polohovací laserové tečky jako dálkoměr; Dokud jsou na toto téma viditelné alespoň dva laserové tečky, lze vypočítat vzdálenost mezi gadgetem a předmětem předmětu. PI pak využívá pochopení přesně o tom, jak blízkým objektem je prezentovat konečný obrázek, jehož úroveň zoomu byla upravena tak, aby odpovídala (a posunu), která odpovídá (a posunu), který je v rozmezí od fotoaparátu, v důsledku zrušení způsobu se zobrazí metoda větší nebo menší na základě vzdálenosti.

Viditelné laserové tečky jsme viděli jako základ rozsahu předtím, nicméně nikdy nepřipojujte do funkce zoomu. Nepochybně, [KEN CONRAD] aktualizovat svou práci s některými příklady aplikací, nicméně mezitím, že jsme ponecháni: Existuje beton, funkční využití situace pro toto neobvyklé zařízení? Nemáme ponětí, rozhodně bychom se snažili objevit.

Hackadayprize2017 je sponzorován:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *