Cílem společnosti Motorola je vytvářet modulární smartphony s projektem ARA

0 Comments

Motorola doufá, že změní způsob, jakým budou smartphony postaveny, a vzhledem k tomu, že společnost je nyní ve vlastnictví společnosti Google, bychom je nepředali.

Společnost Motorola, která oznámila projekt Ara, tvrdí, že chce „udělat pro hardware, co platforma Android udělala pro software“. Motorola v podstatě chce být schopna vytvořit ekosystém, kde jsou jednotlivé komponenty smartphonů vytvářeny a prodávány zákazníkům, což jim umožňuje efektivně upgradovat jejich procesory, baterie a podobně, aniž by musely nakupovat zcela nové smartphony.

Pokud to všechno zní povědomě, je to proto, že Phonebloks vydal koncepční video ne tak dávno, který zakryl stejné základny. Z tohoto důvodu pravděpodobně není velké překvapení, že společnost Motorola bude spolupracovat s PhoneBloks v nákupu, aby se projekt Ara stal realitou.

Projekt ARA je založen na endoskeletu nebo základní struktuře, která k ní bude mít připojené moduly. Motorola říká, že tyto moduly mohou být nejrůznější věci z typických obrazovek, baterií a procesorů až po o něco zajímavější věci, jako je pulzní oximetr. Schopnost opravdu přizpůsobit smartphone tak, aby odpovídal individuálním potřebám, je zjevně jednou z oblastí, kde by se modulární smartphony hodily.

I když to bude bezpochyby nějakou dobu, než se v obchodech objeví modulární smartphony, společnost Motorola doufá, že bude letos v zimě připravena vývojářská sada, která bude připravena na zúčastněné strany.

Pokud existuje jedna společnost, která dokáže něco tak odvážného skutečně uskutečnit, pak je to Google. Prostřednictvím Motorola může mít vyhledávání a reklamu obrovské vedení, které potřebuje, aby opravdu změnila způsob, jakým nakupujeme chytré telefony. Být schopen nainstalovat rychlejší procesor, když se váš starý v zubu trochu dlouhý, je druhem věcí, která se na mnoho lidí osloví, a možnost přidat větší obrazovky do našich stávajících telefonů je něco, o čem můžeme jen snít.

Brzy by to však mohla být realita.

(Zdroj: Motorola)

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech posledních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *