Jak přizpůsobit stavový řádek Android bez root

0 Comments

Android jako celku a jeho uživatelské rozhraní prošlo od svých raných dnů dlouhou cestu. Od nynějška to vypadá mnohem příjemněji očí, než kdy vypadalo; Ne, že by to vypadalo špatně ve svých dřívějších fázích. Bylo to opravdu dobré podle standardů UI té doby, ale jak bylo uvedeno výše, bylo to v jeho dřívějších fázích a bylo nutné se postupem času zlepšit. Tady jsme v roce 2016 a musíte připustit, že uživatelské rozhraní Nougat je lepší než předchozí verze Androidu.

Vzhledem k tomu, že uživatelské rozhraní je tvořeno kombinací různých menších částí a Android vám umožňuje hrát si nebo změnit každou z těchto částí, dnes se zaměřím na jednu takovou složku, že i když je hodně zanedbáno, je poněkud důležitá pro Zdokonalení celkové uživatelské zkušenosti.

Přizpůsobte stavový řádek Android bez kořene

V tomto příspěvku se s vámi podělím o aplikaci, která vám umožní přizpůsobit stavový řádek Androidu, aniž byste museli zakořenit zařízení.

Stav, James Fenn, je aplikace pro výměnu stavového řádku, která vám pomůže změnit způsob, jakým vypadá váš stávající stavový řádek. Funguje jako překrytí na vrcholu stavového řádku generovaného systému. To znamená, že vám ve skutečnosti neumožňuje přizpůsobit svůj aktuální stavový řádek, ale nahradit jej jiným stavovým řádkem, který je robustnější, minimální, materiálový styl a přizpůsobitelný než výchozí stavový řádek.

Pokud jste někdy chtěli změnit barvu stavového řádku nebo přemístění určitého prvku, jako jsou hodiny, nebo změnit způsob, jakým určité věci, jako je vzhled baterie, sítě nebo indikátor WiFi, je to perfektní aplikace.

Před instalací stavu musíte vědět, že to vyžaduje mnoho oprávnění, aby mohla správně fungovat a fungovala bez jakékoli chyby. Například vyžaduje přístup k oznámení, baterii a statistikám WiFi, služby umístění, alarm atd. Všechna požadovaná oprávnění jsou uvedena na stránce popisu aplikace v obchodě Google Play spolu s vysvětlením, proč jsou tato oprávnění vyžadována.

Po instalaci aplikace a udělení jejího přístupu ke všem potřebným oprávněním uvidíte možnosti přizpůsobení. Než se dostanete do přizpůsobení, musíte povolit výměnu stavového řádku zapnutím přepínače v pravé horní části aplikace. Po povolení uvidíte tento nový stavový řádek přes starý.

Aplikace je rozdělena do čtyř samostatných obrazovek nebo panelů, z nichž každá obsahuje různé možnosti přizpůsobení. Například první obrazovka, tj. Obrazovka Nastavení, umožňuje přizpůsobit věci, jako jsou barvy, průhlednost, animace, oznámení atd. Pro oznámení si můžete vybrat doba trvání oznámení o hlavě a způsob, jakým se objevují. Přejeďte doleva a dostanete se na druhou obrazovku. Zde si můžete přizpůsobit veškerý obsah stavového řádku, jako je baterie, wifi, síť, hodiny, oznámení, Bluetooth, GPS, režim letadla atd.

V zásadě můžete přizpůsobit ikony pro téměř cokoli, co se objeví na stavovém řádku. Pro některé získáte několik stylů ikon, z nichž si můžete vybrat, zatímco pro některé se musíte držet výchozích; Ale i oni vypadají dobře a shodují se s celkovou estetikou náhradního stavového řádku. Další obrazovka vám umožní rozhodovat o chování stavového řádku a jeho barvy pro jednotlivé aplikace.

Například můžete nastavit stavový řádek tak, aby vypadal zeleně a viditelný pro obchod Google Play, nebo jej nastavit jako červenou nebo neviditelný pro YouTube. A poslední obrazovka je pouze pro FAQ pro případ, že budete čelit nějakému problému při jeho nastavení (což je velmi nepravděpodobné) nebo máte na aplikaci dotaz obecně.

Takže to je stav. Je jednoduché použití a vypadá a cítí se poněkud elegantní. Na začátku to může být trochu zvláštní, ale nakonec si na to zvyknete. Protože to rozhodně není druh, protože existují jiné aplikace, které vám umožňují přizpůsobit stavový řádek (a já jsem zjistil, že tento je nejlepší pro nekořeněné uživatele), který je váš oblíbený?

[GooglePlay url = ””/]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *