Zabije iOS14 aplikaci Facebook?

0 Comments

S instalací debaty obklopující funkci Facebooku v oblasti digitálních zpravodajských médií došlo k celé řadě pokusů politických i dalších organizačních subjektů, které vyzkoušejí a také omezují hlavní vliv monolitu sociální sítě na obou Konvenční zpravodajství i občané.

Apple se však rozhodl hrát celou jinou sféru v nákupu, aby zasáhl Facebook, kde jim může nejvíce ublížit: jejich marketingové příjmy. S novou aktualizací iOS 14.5 mohou uživatelé iPhone nyní produkovat velkou sílu, pokud se týká jejich vystavení marketingu jak v aplikacích, kromě procházení webu.

Čtěte dále pro krátké shrnutí úprav, které můžete očekávat u iOS 14.5, a přesně to, jak málo společností mohou stále vytvářet vlastní údaje, aby zaručily uspokojivé míry konverze.

Reklama v aplikaci

Nové funkce ochrany osobních údajů iOS 14.5 mohou ovlivnit vývojáři aplikací pro iOS pracující na všech úrovních, nejen hlavní hráči, jako je Facebook, Instagram, a další aplikace sociálních sítí, které mohou metody cílené reklamní kampaně.

Zatímco nově rozvinuté API Skadnetwork bude hrát obrovskou funkci při správě dat událostí, a tak i správa digitálních reklamních kampaní, funkce odhlášení iOS 14.5 může potenciálně vést k tomu, že velké množství obchodníků ztratí Značné množství údajů, které by jim v minulosti byly volně nabízeny. Tato data budou zahrnovat hlavně individuální chování a data gadgetu, dvě metriky, které jsou životně důležité pro vytváření profilů klientů.

Aplikace, jejichž hlavním zdrojem příjmů je prodej jednotlivých dat společnosti třetích stran, mohou v podstatě brzy skončit jako minulost, to není, pokud vývojáři aplikací a obchodníci mohou spolupracovat na objevování metod týkajících se omezení soukromí Skadnetwork.

Mobilní webová reklama

To nás přivádí k mobilní webové reklamě, která není ovlivněna funkcí opt-out Apple, která signalizuje uživatelům iPhone, aby umožnili nebo odmítnutí aplikací sledovat vaši aktivitu při spuštění aplikace poprvé, protože stahování aktualizace iOS 14.5. To však neznamená, že účinek, který iOS 14.5 drží konvenčního webového marketingu, je mírný.

Nový protokol Apple Personal Click Measurement (PCM) (jak zavádí vlastní WebKit Apple), podobně jako Skadnetwork, v tom smyslu, že může skrýt výsledky reklamních kampaní nebo jiné případy, na které jsou uživatelé přesměrováni na Váš web prostřednictvím reklam uvádí jinde. To nakonec učiní správu a také přizpůsobení digitální reklamní kampaně postupně náročné v budoucnosti, protože obchodníci budou mít méně konceptu o tom, jaké reklamy jsou pro jejich základní demografii efektivní. To by mohlo mít za následek zdánlivě nižší míru konverze, což se může určitě cítit poněkud demoralizující pro digitální obchodníky po celém světě.

Je však třeba poznamenat, že protokol PCM je hlavním pokrokem pro spotřebitele, kteří se obávají svého soukromí online, protože se vyhýbá sledování aktivity napříč lokalitami, a proto zaručuje, že jejich konkrétní individuální vzorce aktivity nebudou zaznamenány.

Odkud odtud?

Pokud jste designérem aplikací pro iOS nebo dokonce digitálního obchodníka, můžete věřit tomu, co byste mohli potenciálně udělat, abyste co nejlépe využili upřednostňování individuálního soukromí iOS 14.5. Reakce je poměrně jednoduchá: objevte alternativy k cookies třetích stran a další konvenční formy sledování. Seznam možností nabízených obchodníkům je opravdu spíše větší, než si myslíte!

Alternativy k souborům cookies mohou zahrnovat iniciativy pro sklizeň jednotlivých dat do typu tvorby přitažlivých vstupních stránek pro váš web a také doladění CTA (volání k akci) vašich digitálních kampaní. Místo toho, aby se zaměřili na analýzu jednotlivých dat, propojte s uživateli, kteří se přihlásili k odběru vašich e -mailových zpravodajů, a tak tedy v podstatě prokázali, že jejich úrok dostatečná pro potenciální převedení e -mailových reklamních kanálů.

Můžete také nabídnout svou cílovou demografickou skupinu s mnohem více důvodů, proč se zapojit do vaší digitální kampaně, jinak chápané jako strategie „výměny hodnot“. I něco tak snadného jako zcela bezplatný produkt v jejich vozíku nebo kód diskontní sazby, může motivovat uživatele, aby souhlasili s přesměrováním na váš web, a také vložit své informace metodou, která vám stále umožňuje shromažďovat všechna jednotlivá data, která jste Opravdu potřebuji.

~

Není pochyb o tom, že Facebook bude i nadále zkoušet a obejít aktualizace soukromí společnosti Apple, protože to je to, co tým Zuckerbergu prokázal, že vynikají včas i znovu.

Přesto by měly být zdůrazněny obrovské výhody, které tyto aktualizace mohou přinést na spojení mezi spotřebiteli i obchodníky. Můžeme se objevit do věku, kdy se spotřebitelé cítí méně pasivně a nedůvěřují digitálnímu trhunull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *