Jak využít rozpoznávání obličeje k odemknutí gadgetů Android

0 Comments

Apple představil nejočekávanější iPhone X o několik dní zpět a svět o tom ještě nepřestal mluvit. Zatímco iPhone X je poměrně podobný předchozí generaci iPhone a Apple mu skutečně nezaváděl žádný typ průkopnických inovací, jedna věc, kterou stále zdůrazňuje o novém iPhone X, je dohoda s ID.

Zdá se, že nyní můžete telefon odemknout jednoduchým vzhledem. Využívá velké množství technologií, jako jsou infračervené čočky, jakož i 3D skenování, aby se zajistilo, že dohoda s ID je zcela bezpečná, stejně jako práce bez jakéhokoli typu problému. Dohoda s ID může být také použita k provedení plateb s vaším iPhone X.

Svět však není ohromen nejnovějším iPhone a několik z nich si dokonce stěžuje, že velké množství funkcí iPhone X bylo již mezi telefony Android prominentní, jako je bezdrátový nabíjení, displej bez rámečku, AR jako stejně jako dohoda s ID. Zatímco hodně z těchto „nových“ funkcí souvisí s hardwarem, dohoda s ID může fungovat pouze s pomocí softwarové aplikace a žádný další hardware jiný než váš fotoaparát.

Protože však většina telefonů Android nezahrnuje pokročilý hardware a komplexní algoritmy vyvinuté jako iPhone X, nemůžete očekávat, že bude stejně hladký a bezpečný jako dohoda s ID. Ve skutečnosti by váš telefon mohl být dokonce odemčen někdy s použitím vaší fotografie. Doufejme však, že návrháři budou pracovat na něčem na opravu.

Do té doby je skvělé pochopit, že nemusíte utratit řadu dolarů na telefonu, abyste zažili funkci rozpoznávání obličeje. Můžete to udělat hned teď na smartphonu Android, který běží Android Marshmallow 6.0 nebo vyšší, stejně jako nemusíte zřizovat žádný typ 3. oslavy. Nepožadujete tedy obavy z napadení vašeho soukromí.

Jak využít rozpoznávání obličeje k odemknutí zařízení Android

Krok 1:
Otevřete aplikaci Nastavení v telefonu a také přejděte do zabezpečení a poté zvolte Wise Lock.

Nenechte si ujít: 10 méně známých technik Androidu, které musíte vyzkoušet

Pokud v současné době využíváte heslo nebo vzor v telefonu, budete požádáni, abyste do něj vstoupili, než budete moci získat přístup k možnostem Wise Lock.

Poznámka: Wise Lock je v podstatě jednoduchý alternativní k odemknutí telefonu pomocí hardwarových prvků a senzorů v telefonu, aniž byste museli pokaždé do svého hesla nebo vzoru.

Tato funkce tam byla od Android Marshmallow, ale protože většina telefonů začala uvolňovat se senzorem otisků prstů, lidé se o to nikdy opravdu nestarali.

Ale to by mohlo být stále užitečné za okolností, jako jsou, když vaše ruce nebo mokré nebo když používáte rukavice nebo jen hektiku něco děláte. I když to není bezpečné než skener otisků prstů, určitě stojí za to přemýšlet jako o rychlé alternativě.

Krok 2:
Nyní klepněte na důvěryhodnou dohodu s výběrem a poté se dostanete do procesu konfigurace.

Je to podobné jako při nastavování otisků prstů, pouze tentokrát kolem telefonu musí naskenovat obličej.

Musíte si přečíst: Udělejte věci rychleji s těmito 7 zkratkou Android

Krok 3:
Nyní klikněte na Konfiguraci a pak se ujistěte, že vaše okolí je jasné a také přidržte telefon v blízkosti vaší dohody a klikněte na další.

Krok 4:
Kruh se nyní objeví s obrazovkou přední kamery uvnitř.

Ujistěte se, že jste v tomto kruhu položili, aby váš telefon uznal vaši tvář.

Nepřátejte hlavou ani nepřesuňte telefon, protože může proces prodloužit nebo méně přesný.

Krok 5:
Po dokončení skenování můžete kliknout na hotovosti a funkce Wise Lock bude okamžitě aktivována.

Krok 6:
Nyní jej můžete vyzkoušet stisknutím tlačítka napájení a přesunutím dohody směrem k fotoaparátu. Funguje to bez ohledu na pravdu, zda držíte telefon nebo jej položíte na stůl.

Jedinou nevýhodou s touto funkcí je to, že nebude fungovat přesně za podmínek slabého osvětlení nebo ji někdy může být oklamána pomocí vaší fotografie.

Pokud se tedy chcete cítit bezpečnější, můžete se na důvěryhodnou dohodu s výběrem, když znovu a poté naskenovat z jiného úhlu nebo mnohem lepšího osvětlení, abyste zvýšili porovnávání obličeje.

Vylepšená dohoda s porovnáním může být také použita v každém typu času, který chcete, například poté, co vyčistíte oholení obchodu nebo pěstujete dlouhé vousy nebo dokonce za okolností, když používáte typické nebo předpisové brýle.

Po dokončení můžete začít využívat funkci rozpoznávání obličeje k odemknutí telefonu Android. Jednoduše přejeďte prstem zámku a také gadget se nyní odemkne bez zadání hesla nebo vzoru.

Můžete také jako: Jak odinstalovat systémové aplikace nebo OEM Bloatware bez kořene

Můžete si všimnout nnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *