Hra života se pohybuje docela rychle, pokud nepoužíváte zastavení pohybu, můžete mi chybět

0 Comments

Munked Ferris Bueller Cituje stranou, Conway hru života je klasická mobilní automaty, na kterou jsme všichni dosáhli. Typickou metodou je pouze iterovat přes každou buňku v mřížce, počítání dalšího stavu do nového vyrovnávací paměti mřížky. [K155LA3] Vypadá to, aby se na jeho hlavě obrátil implementací života života v hardwaru FPGA.

[K155LA3] verze používá dláto, nový HDL z Berkley a RiscV komunit. Pod kapotou je sekačka SCALA s některými přizpůsobenými knihovnami, které vědí, jak mapovat Scala koncepty na hardware. V širokých tahech, Verilog a VHDL jsou zaměřeny na vyjádření hardwaru a pak přidal abstrakci na vrcholu v průběhu roku. Drsek a další novější HDL jazyky se zaměřují na vyjádření prvků na vysoké úrovni, které jsou mapovány na hardware. FPGA již mapují komplexní obvody a hardware na LUTS a další plátky, takže co je další vrstva abstrakce?

FPGA zvolená pro tento projekt je digilent Arty A7 s VGA PMOD pro otočení RGB444 do analogových signálů pro skutečné zobrazení. Co je vynikající o implementaci [K155LA3] je jen jak rychle je to. Dokonce i v 60 snímcích za sekundu je prakticky tak rychle, jak monitor může zvládnout. Samozřejmě, že mnoho počítačů ležících kolem vás může simulovat mřížku 60 x 4 8 na 60 fps. Dále, namísto připojení logiky mřížky na hodiny 60 Hz VGA, připojuje jej k 100 MHz desce externího oscilátoru. Nyní každý pixel v každém zobrazení rámce obsahuje přes milion generací.

Bohužel, i tato malá mřížka 60 × 48 zabírá 90% lupů na ARTix-7. V budoucnu bychom rádi viděli ještě větší implementaci hardwaru FPGA schopné jednat s mřížkami, které by v nich mohly držet celé počítače. A samozřejmě to není první FPGA verze hry života zde v Hackaday.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *