Alexa zaznamenala soukromou konverzaci v domě a poslala ji na náhodný kontakt, Amazon popisuje, co přesně se stalo

0 Comments

Amazon byl nucen veřejně popisovat, jak jeden z jejích produktů schopných Alexa skončil zaznamenáváním soukromé konverzace mezi manželem a partner a poté poslal tuto konverzaci zaměstnanci manžela.

Pokud má být vysvětlení věřeno, pak jde spíše o řadu nešťastných událostí, než aby byla něco aktivně škodlivého nebo invazivního.

Podle rozhovoru s televizní stanicí Kiro 7 se sídlem v Portlandu dokázala Alexa v zařízení Amazon Echo zaznamenat rozhovor mezi ženou známou jako Danielle a jejím manželem. Pak, jako by tato nahrávka nebyla dost špatná, hardware poté předal úplnou soukromou konverzaci přímo zaměstnanci manžela Danielle, což naznačuje, že jednotlivec byl schopen poslouchat plnou konverzaci.

Amazon potvrdil, že tento výskyt se skutečně odehrával tak, jak je stanoveno v televizním rozhovoru, ale objasnil, že k problému došlo kvůli Alexa špatně si myslel, že slyšel řadu příkazů:

Echo se probudila kvůli slovu v konverzaci na pozadí, které znělo jako „Alexa“. Poté byla následná konverzace slyšet jako požadavek „Odeslat zpráva“. V kterém okamžiku Alexa nahlas řekla „komu?“ V tomto okamžiku byla konverzace na pozadí interpretována jako název v seznamu kontaktů zákazníka. Alexa se pak nahlas zeptala: „[Kontaktní jméno], že?“ Alexa poté interpretovala konverzaci na pozadí jako „správné“. Jak nepravděpodobné je, že tato řetězce událostí je, hodnotíme možnosti, jak tento případ ještě méně pravděpodobný. “

To je vysvětlení Amazonu, jak je vydáno na Verge. Je úžasné číst, že Amazon si velmi dobře uvědomuje, že to všechno zní zcela nejistihodné, že by bylo možné provést spoustu interpretací, které by aktivovaly tuto řadu událostí. V nejlepším případě celý výskyt ukazuje, že Amazon – stejně jako další tvůrci digitálních asistentů – má stále spoustu práce, aby se ujistil, že se tento typ události znovu nestane. V nejhorším případě zdůrazňuje, jak by mohli být invazivní digitální asistenti v našich domovech, kdyby byli bezpochyby naprogramováni tak, aby dělali škodlivým způsobem.

Přesto, pokud skutečně máte nějaký hardware Amazon, který provozuje Alexu, pak sami budete pravděpodobně vědět, že je náchylné spontánní činy týkající se života na základě toho, co vnímá klíčová slova.

(Zdroj: Kiro-TV)

Můžete také chtít vyzkoušet:

PUBG Mobile 0.7.1 Beta APK, IOS App Roll Out, Patch Notes škádlené

Live Stream WWDC 2018 Keynote Online na Android, Windows, iOS, Mac, Apple TV, tady je, jak

Zdarma iPhone Personal Hotspot Tethering bez útěku z vězení nebo ad hoc sdílení internetu: Ano, je to možné nyní

iOS 11.3.1 Projekt útěk z vězení demořen na videu

Stáhněte si iOS 11.4 Beta 6 odkazů na IPSW a aktualizace OTA [pouze testery]

Útěk z vězení iOS 11.3 / 11.3.1 / 11.2.6 na iPhone a iPad [aktualizace stavu]

Stáhněte si iOS 11.3.1 Odkazy na IPSW, aktualizace OTA s opravou pro opravu obrazovky třetích stran

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech aktuálních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *