Absurdové hodiny využívá dvanáct modulů ESP8266

0 Comments

Quick Quiz: Jak mnoho modulů ESP8266 potřebujete vytvořit hodiny LED? Tip: Hodiny zobrazují 12 hodin.

Ani náhodou! Dvanáct není odpověď. Ale to nezastavilo Hackaday.io Uživatel [Tamberg] od budování 12-ESP Clock během Bilbao, Španělsko Maker Faire. “Výhodou” použití tak četných ESP8266s je to, že každý může samostatně ovládat jednu hodinu LED a jeho přidružený plátek pěti minutových markerových LED diod. Každý ESP fixuje čas přes internet, ale pouze se rozsvítí, když je čas.

Je to jako paralelní zpracování nebo tak něco. Nebo možná je to redundantní a failsafe. Nebo možná je to jen pokus dát maximální internet do jedné věci. Možná měli tým dvanácti lidí a chtěli rozdělit zátěž rovnoměrně. (Nemohli jsme myslet na skutečný důvod, proč bys to chtěl udělat.)

VŠECHNY SNARK stranou, projekt vypadá úžasně, jak můžete vidět v této galerii Flickr a všechny soubory návrhu jsou k dispozici, pokud byste chtěli znovu použít jakékoli části tohoto projektu. Myslíme si, že továrna je docela v pohodě.

Kód pro každou jednotku je k dispozici pro vaše sperusy. Na řádku 13 můžete vidět, kde nastaví proměnnou (ve firmwaru), která vypráví, která hodina to představuje.

Je zajímavější, že začíná kolem Line 38 je roztomilý trik, který extrahuje čas z nejbližšího serveru Google. Goog v podstatě vrátí řetězec “Date:” a kód jej čte. Přečtěte si mnohem více na této technice na fóru ESP.

Komentáře, oheň své “overkill” lasery; Máme rádi projekt pro všechno, co má správně. Nejméně není to řetězová pily.

Video Flickr zobrazeno výše má tento popis:

Každý ESP řídí 5 minutový plátek hodin. Při spouštění nejsou žádné spojení (oranžová). Jakmile je připojen k síti WiFi (modrého), každý ESP dotazuje čas Current čas s Easy Head Web požadavku na Google.com, pak zobrazí část hodin (modrá nebo růžová, minutová zelená). Poznamenejte si “závady” kvůli nezávislému provozu řezy (plus programovací chyba v řezu 0, opraví později). Očekává se, že červené tlačítko ukazuje srdeční tep a resetovat všechny ESPS, ale nebylo dost času na to provést. Pro toto video, hodiny zobrazí sekundy, namísto minut, stejně jako hotová verze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *