První hacky: Zbrusu NOKIA 5G Gateway Router

0 Comments

Kromě toho, že je zaměřen na sérii bizarních konspiračních teorií, 5G mobilních sítí nabízejí slib ultra-rychlého přístupu k internetu kdekoli v rámci jejich dosahu. Za tímto účelem existují nové plemeno zařízení vytvořených pro poskytování domácího širokopásmového připojení pomocí 5G jako backhaul. Je to jedna z nich, fastmile Nokia, že [Eddie Zhang] přijal, a on zjistil, že je to zajímavý odtrhávání a vyšetřování. Spoiler: To spustí Android a má vynikající chyby.

Řešení eskalace privilegie v nástroji Web Administration Tool vedl k získání možnosti exportovat a upravovat konfigurační soubory, ale smutně, i když Telnet Prompt lze otevřít, není to příliš použití bez hesla. Odhalení některých blokovaných portů na základně jednotky odhalily port USB-C, který byl nalezen připojení k zařízení Android. Prostřednictvím ADB může být skořápka otevřena na Androidu, ale na dalším vyšetřování bylo zjištěno, že Fastmile není jediným zařízením, ale dvě samostatné. Uvnitř je PCB s telefonem Android 5G pro správu připojení a další s úplně odděleným domácím směrovačem.

S přístupem ke straně Android a přihlašovacím řádkem na straně routeru, která byla tak daleko, jak byl připraven jít bez rizika pickingu jeho fastmile. To zůstalo jen proto udělat odtrhávání, což odhaluje samostatné PCB s vlastním chladičem a vynikající anténní pole. Možná, že tato zařízení budou v čase stát se jako všudypřítomné jako staré směrovače, a uvidíme, že je plně pokládat.

Je to škoda, že musíme psát mnohem více o konspiračních teoriích obklopujících 5g než reálná 5G zařízení, ale možná uvidíme mnohem více odtrhávání, jako je tento, aby se o to vymyslel.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *