Apple, který bude hostit konferenční volání k podrobnému plánu pro svou obrovskou peněžní hromadu

0 Comments

Apple právě oznámil, že zítra pořádá speciální tiskovou konferenci, která se zcela věnuje oznámení výsledku jejich diskusí o peněžních zůstatcích. Generální ředitel Apple Tim Cook a CFO Peter Oppenheimer budou dnes pořádat speciální konferenční hovor, 19. března v 6:00 PDT (9:00 EDT), který bude zde živě vysílán.

Ke konci prosince měl Apple do svého držení přibližně 97,6 miliardy dolarů v hotovosti a likvidních investicích a investoři, bloggerové i analytici byli zvědaví na to, co Apple plánuje dokončit touto hromadou hotovosti. Jen v uplynulém roce Apple získal izraelský výrobce čipů ANOBIT, spolu s Chomp, vyhledávací službou App Store. Kromě toho mohl Apple také utratit 3,9 miliardy dolarů ze svých rezerv na chráněné obchody pro LCD displeje a podobné komponenty v loňském roce.

Zatímco Apple možná udělal nějaké lehké výdaje z rezervy, Tim Cook se minulý měsíc zmínil investorům na konferenci Goldman Sachs Technology Conference, že Apple bude mít pečlivou metodu utrácení svých peněz. Investory nechvalně ujistil, že společnost nemá v plánu pořádat stranu Toga:

Myslím, že každý by chtěl, abychom byli úmyslní a opravdu si to promysleli. To je to, co děláme. Nebudeme chodit mít večírek Toga a udělat něco výstředního. Lidé se nemusí obávat, že to pálí díru v naší kapse.

Jedna věc, kterou akcionáři společnosti požadovali, je, že Apple nabízí dividendu; Myšlenky byly hojné, že některé peníze v rezervách společnosti jsou uvedeny na jednorázovou dividendu nebo roční dividendu. Ve skutečnosti jsem o tom také viděl trochu diskuse ve své vlastní časové ose Twitteru; Někteří lidé, které sleduji, debatovali o tom, zda investování do AAPL stojí za to, vzhledem k tomu, že jediný zisk by byl z prodeje akcií později. Ať už je to jakýkoli případ, určitě získáme lepší představu o tom, co má Apple na mysli pro hotovost dnes.

Pondělní událost bude věnována výhradně oznámení o diskusích o hotovosti; Apple nebude mít co sdílet o svých čtvrtletních výdělcích ani jiných tématech.

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech posledních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *