Veronica 6502 dostane vstup klávesnice pomocí USB

0 Comments

při budování domácího počítače, existuje několik milníků, které dělají veškerou práci za to. Samozřejmě vidět krok CPU s adresními řádky na Blinkenlights je v blízkosti vrcholu, ale dokonce mnohem více rozhodující je, že je schopen zadat znak na klávesnici, stejně jako se zobrazí na displeji. [Quinn] nechtěl, aby její počítač Veronica nabídl s sériovými terminály nebo klávesničky PS / 2, když napsala své první znaky; Místo toho chtěla zkontrolovat klávesnici USB pomocí 80S-éra hardwaru.

Zpátky v počátcích USB, specifikace stylu, stejně jako výrobce klávesnice zahrnoval režim tradice v téměř každé USB klávesnice někdy vyrobené. To umožňuje klávesnici USB pracovat s dávným protokolem PS / 2. [Quinn] poklepal do tohoto výkonu téměř každá klávesnice PS / 2 využívá 6522 univerzální adaptér rozhraní. To je v přesně stejné domácnosti čipů jako ctihodné 6502 CPU, které dodává GPIO piny i časovače.

[Quinn] Připojen konektor klávesnice poklepaného pro vstup PS / 2 na attiny13. Tento mikrokontrolér čte skenovací kódy z klávesnic a pošle je na zbytku veronica. Je to spíše o něco práce

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *