Samsung možná porazil Apple při prodeji smartphonu Q2

0 Comments

, že válka smartphonů se naprosto zahřívá. Zatímco Apple nastavil tón moderního trhu smartphonů, když vydali iPhone – který byl v podstatě prvním „moderním“ smartphonem – již v roce 2007, Google rychle vydal Android, který by nakonec předjel iPhone v podílu na trhu. Když už mluvíme o předjíždění, musí se průzkum agentury Reuters ověřit, aby byl přesný, zdálo by se, že Premier Android OEM Samsung možná předstihl Apple v prodeji smartphonů v Q2 letošního roku.

Podle průzkumu se očekává, že společnost Samsung prodala ve čtvrtletí celkem 50 milionů chytrých telefonů, což je zhruba o 20 milionů mnohem více, než to, co Apple bylo pozorováno prodáno ve stejném čtvrtletí (30,5 milionu). Analytik IDC Francisco Jeronimo souhlasí a také si myslí, že Samsung vyjde na vrchol ve druhém čtvrtletí. Poukazuje na to, že takový vysoký prodej je poháněn hlavně sestavou zařízení Galaxy, jmenovitě Galaxy S II a nově vydanou Galaxy S III.

Bylo by zajímavé zjistit, jak velká role Galaxy S III hrála v těchto prodejích. S těžkou celosvětovou reklamou zde rozhodně hrálo značnou roli. Apple však není jedinou společností, kterou Samsung předal. Abychom osvěžovali paměť každého, společnost prodala v prvním čtvrtletí letošního roku 3,4 milionu mnohem více telefonů než Nokia, což je docela upřímné, není neobvyklé vzhledem k tomu, jak jsou lidé mnohem více nakloněni k iOS a dokonce i Androidu. V zásadě svrhli 14letou prodej společnosti Nokia na trhu smartphonů. Ve druhém čtvrtletí se odhaduje, že Samsung prodal neuvěřitelných 15,7 milionu mnohem více telefonů než Nokia, což je v našich knihách zase obrovské množství.

Něco jiného, ​​co poznamenal průzkum společnosti Reuters, byla zvýšená hodnota ZTE a Huawei; Tvůrci mobilních zařízení s nižším koncem, kteří vytvářejí dostupnější telefony zaměřené na rozvíjející se trhy. Vzhledem k vzestupu lidí, kteří v takových regionech hledají zařízení smartphonu, to není příliš překvapivé.

Zbývá vidět, zda Samsung bude udržovat svou vládu. I když je bezpečné předpokládat, že Nokia se brzy nedostane na Samsung, možná v posledních čtvrtích letošního roku, Apple může jít krkem a krkem nebo dokonce předjet, jakmile bude vyhlášen a vydán iPhone příští generace.

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech aktuálních od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *