2012: Rok ekosystému – Windows 8 a OS X Mountain Lion

0 Comments

Jsme jen tři měsíce do roku, ale už mohu říci, že to bude vzrušující. A na rozdíl od toho, co si četní výrobci hardwaru PC chtějí tvrdit, není to proto, protože nějaký neobvyklý nový prvek typu PC, o který se nikdo za pár měsíců nebude starat; Spíše je to od té doby, co dva z hlavních hráčů v technologickém prostoru, Microsoft i Apple, každý z nich dělá letos neuvěřitelné a také odlišné věci, pokud jde o celý jejich ekosystémy produktů.

Silná technika „One Windows“ společnosti Microsoft – jak víme, společnost Microsoft provádí některé významné úpravy produktů i posuny techniky od konce. Windows Phone na jeho pojetí byla již hlavní úpravou od svého předchůdce Windows Mobile. Stejně jako tento rok se očekává, že společnost Microsoft vydá hlavní aktualizaci Windows Phone 8 „Apollo“, která bude založena na jádru NT, stejně jako jeho protějšek na ploše (tj. „One Windows“). Nejen to však budou vytvořeny aplikace Windows Phone 8 s využitím stejných technologií, jako jsou na Windows 8, což usnadňuje křížové platformové porty (i když se říká, že přítomné aplikace fungují dobře). Chcete-li zabalit tento útržek o Windows Phone, jak jsme právě nedávno zakryli, s aktualizací Apollo se rovněž očekává řada nových funkcí, jako je vícejádrová podpora, další rozlišení obrazovky a typové faktory, podpora NFC, také, také Jako mnoho dalších vylepšení na straně softwaru.

Později letošního roku je také dotyk na dotek. Nahrazeno „počáteční obrazovkou“ dlaždic, je odvolací lišta využívána k obcházení operačního systému a také náhledy aplikací spolu s odvoláními se používají k skutečně navigaci po celém OS, včetně nové celé obrazovky, dotykové optimalizované, dotykové optimalizované Aplikace Metro (to je správné, metro). Společnost Microsoft sází na Windows 8, aby získala nohu na dveře trhu s tablety, a od té doby je většina uživatelského rozhraní přátelská k dotyku. To bylo předmětem mnoha argumentů ve světě techniky; Je to špatná individuální zkušenost rozhodnutí konsolidovat v podstatě dvě UI v jednom? Měl by Microsoft přijmout přístup společnosti Apple, kterého se chystám krátce dotknout? Než sem zabalím, stojí za zmínku, že další produkty společnosti Microsoft, jako jsou Windows Online (zejména SkyDrive), budou také hrát velkou roli v jejich nadcházejícím ekosystému.

Progresivní zavedení výkonu inspirovaného iOS pro OS X-Když byl iPhone vydán v roce 2007, Apple již provedl silné přemístění, které přetvořilo celý průmysl mobilních telefonů. S ohledem na to, co dělají tento rok s Mountain Lion, je mnohem méně silné než to, co Microsoft dělá s Windows 8. Je to mnohem více vypočítanější tah; Apple důkladně zavádí mnohem více a mnohem více funkcí (a aplikací), kterým jsme pochopili, stejně jako v iOS – což je velmi úspěšný mobilní operační systém – Mountain Lion. Nemusí se nutně střílet na metodu „One OS Forts All“, jako je Microsoft; Spíše existuje opatrná křížová opylení, ve kterém spojují tyto dva OSE, s úctyhodnou vzdáleností udržovanou v tomto procesu.

Vzhledem k tomu, že se rok týká konec, bude jistě fascinující vidět, jak se spotřebitelé na tyto nové produkty berou, když narazí na police.

Pro diskusi o tomto tématu: Zkontrolujte vlákna na Facebooku nebo Google+.

Můžete nás dodržovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech posledních od společnosti Microsoft, Google, Apple i web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *