Zvláštní radiální mlýn z autodílů

0 Comments

Zda 3D tiskárna, lasercutter nebo mlýn, mnoho CNC strojů používají lidskou přátelskou, čtverečních úhel kartézské geometrie. Tento zajímavý koncepční mlýn místo používá radiální osy, kde je pohyb odvozen od šrotu Chevy setrvačníky. Nejdříve to může vypadat a cítit podivné, ale to funguje.

Kartézské osy jsou intuitivní. Pokud chcete jít vpravo, zvýšit X. Pokud chcete jít od vás od vás, zvýšit Y. Pokud chcete zvednout, zvýšit Z. Na ručním mlýnu je snadné pro výrobu obdélníků a bloků, nebo s Kreativní upnutí, přímé linie jakéhokoliv druhu. Ale pokud chcete vyřezat kruh? Jak jsme se všichni naučili na Etch-A-skica, zvyšujete přísahy a pak ho hodíte do rohu.

[Jason] věděl, že s CNC zařízení jsou všechny problémy geometrie sníženy na matematiku provedené softwarem. Se dvěma ofsetovými disky, jakákoliv poloha je možná otočením jak vhodného způsobu. To může vypadat zvláštní, že oba desky opilý meandr, jen aby nakreslili přímku, ale počítač je ambivalentní. Software může být komplikován bez pokuty a je zcela zdarma jednou napsán – mnohem více na tom později. Pokud je zařízení fyzicky snadné, pak lze snadno a opravit snadno a levně. Tento design se pryč s prakticky všechny známé – a [Jason] argumentuje složité – komponenty běžných koníček CNC strojů. Žádné skluzavky, kolejnice, kočáry nebo pásy zde. Jeho design používá pouze asi tucet dílů.

Vzhledem k tomu, automobilové setrvačníky jsou vyrobeny z litiny zařízení je tuhý a přirozeně tlumení. Lepení s tématem Junkyard vytáhl ložiska z kamionu F-450, dobré pro několik tisíc liber. Některé stepci a malinový pi a on byl hotový – dobře, druh.

[Jason] Dejte nám vědět, že jeho projekt seděl dost dlouho, aby se stal vášnivým o ​​jiných věcech a rozhodl se přemístění. Dokumentoval svůj pokrok a předložil návrh v naději, že inspirovat někoho jiného, ​​aby pokračoval v návrhu dále. Jakýkoliv typ CNC je možný, ne jen mlýn. 3D tiskárna možná?

Dva velké upozornění: Potřebuje osu Z (lineární, pravděpodobně standardní) a zdá se, že je hlubší-sedící než očekávaný g-kód, který vyžaduje Chit-Chat o obdélníků a pouze obdélníky. Nic nepřekonatelného, ​​prostě nic, co dosud vyřešil sám.

[Jason] řekl, že od něj neočekával ještě další aktualizace, ale rád by viděl, co by s ním mohla dokončit další osoba.

Podívejte se na video po přestávce mlýna, kresba naše lebky a klíče logo (měkký, bez osy Z zvednutí).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *