Formlabs oznamuje desktop SLS 3D tiskárnu

0 Comments

FormLabs právě oznámila pojistku 1 – selektivní laserové slinování (SLS) 3D tiskárnu, která vytváří části z nylonu. Formlabs je nejlepší známý pro jejich typové série pryskyřicových 3D tiskáren, stejně jako to představuje extrémně odlišný směr.

Tiskárny SLS, které využívají laserem k sinteru společně modely z materiálu na bázi prášku, nejsou nové, však dosud zůstaly domény vážného průmyslového využití. Na naše znalosti je to poprvé, kdy je aktuální SLS tiskárna nabízena na trh prosumovatele. Použitý pod 10K USD je to určitě horní konec trhu prosumatele, ale je to určitě cenově dostupnější než alternativy.

Oznámení je na detailech velmi lehké, ale jsou rezervovat jednotky pro vklad 1000 USD. Několik věcí, které můžeme hodit o výhodách SLS: Je to prášek, který je hezčí k vyčištění než pryskyřicí tiskárny, stejně jako části by neměly potřebovat žádný typ vytvrzování. Proces rovněž nevyžaduje žádný nosný materiál, protože nevytvrzený prášek podpoří jakýkoliv typ vrstev, které jsou vyléčeny nad ním. Vývojová komora pojistky 1 je 165 x 165 x 320 mm, stejně jako může být zabaleno plné částí, aby bylo možné využít objemu.

V minulosti jsme viděli podrobné odtrhávání typu 2, který odhalil vynikající zpracování, stejně jako úroky detailu. Doufejme, že přesně zůstává stejná jako nejnovější nabídka společnosti Formlabs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *