Odesílejte a přijímat šifrované textové zprávy s aplikací SILENCE App

0 Comments

Uživatelé chytrých telefonů používají aplikace pro zasílání zpráv jako Messenger a WhatsApp více pro komunikaci prostřednictvím textu. Pokud však vy, kdo stále používá službu SMS k odesílání a přijímání zpráv, dostaneme pro vás aplikaci, kterou můžete přijímat a odesílat šifrované zprávy a zajistit své soukromí.

Soukromí se stalo primárním zájmem pro většinu technologických nadšenců. Rozsáhlé používání internetových a bezdrátových sítí způsobilo, že uživatelská data byla zranitelná pro různé útoky na malware. Jeden způsob, jak se vývojáři obvykle snaží tento problém překonat, je použití šifrování na přenosech dat. Šifrovaná data jsou velmi obtížné dešifrovat možným útočníkem. Ve skutečnosti mnoho populárních aplikací Messenger v současné době používá šifrování, jako je WhatsApp Messenger.

Tipy WhatsApp
25 tipů a triků WhatsApp – Používejte WhatsApp jako profesionál

Služba SMS nebo krátkých zasílání zpráv (která místo internetu používá standardní telekomunikační síť) však nezaujala pozornost vývojářů souvisejících s soukromí. Na úsvitu éry smartphonu mohla textová sada (nyní signál) Whispersystems odesílat a přijímat šifrované zprávy SMS. Tato funkce však byla v roce 2015 klesla, protože vývojáři aplikace se rozhodli soustředit své úsilí na šifrované internetové zprávy.

Pokud stále potřebujete komunikovat se šifrovanými zprávami, můžete nainstalovat ticho. Ticho je vidlička TextSecure, která podporuje pouze zprávy SMS/MMS.

Na první pohled se ticho cítí stejně jako jakákoli jiná aplikace pro zasílání zpráv SMS. Ve skutečnosti to funguje jako náhrada za drop-in pro výchozí aplikaci SMS. Pro správné fungování nejsou také nutné žádné externí servery ani připojení k internetu.

Ticho – šifrovaná aplikace pro zasílání zpráv
Ve svých interních je Silence výkonným šifrovacím strojem: SMS zprávy jsou šifrovány na samotném zařízení pomocí protokolu Singal Encryption Protocol. Přijaté zprávy SMS jsou dešifrovány na zařízení příjemce. V žádném místě třetích stran nejsou uložena žádná data, ujistěte se, že nikdo jiný než odesílatel a přijímač nemá přístup k vzácným informacím (šifrování end-to-end).

Vyzkoušejte lehké aplikace
Vyzkoušejte jednoduché aplikace pro mobilní nástroje pro lehký zážitek z Androidu

Úplný seznam funkcí – Aplikace Silence

Pošlete šifrované zprávy, šifrování end-to-end pro bezpečné zprávy SMS

Místní šifrování zpráv. Celou aplikaci můžete zamknout a odemknout pomocí přístupové fráze.

Žádné závislosti Google Services. Bude normálně fungovat na jakémkoli zařízení Android.

Odesílejte ne-intorizované zprávy kontaktům, které je nepodporují (mohou fungovat jako standardní aplikace SMS).

Blokové kontakty

Dostupná témata duálních aplikací, světlo a tma. Uživatelé mohou také upravit barvy konverzace.

Podpora Android o emoji

Jak přijímat a odesílat šifrované zprávy

Pro komunikaci s šifrovanými SMS musí mít zařízení odesílatele i příjemce nainstalována ticho. Nejprve musíte zahájit šifrovanou relaci SMS. To můžete provést vytvořením nové zprávy a kliknutím na ikonu zámku dostupné na horní liště okna aplikace (viz níže uvedený snímek obrazovky). Poté vyberte „Spuštění zabezpečené relace“. Zobrazí se dialogové okno, kliknutím na ANO odešle příjemci výměny klíčů. Ticho zpracovává všechno automaticky poté. Pokud vše půjde dobře, měla by vstupní oblast zpráv nyní říci „Odeslat zabezpečené SMS“.

Nenechte si ujít
Automaticky odpovídat na hovory a zprávy s textem

Ticho – aplikace pro Android
Pokud jeden z uživatelů odinstaluje ticho uvnitř šifrované relace, poté obdrží malformované zprávy SMS. Druhý peer bude muset deaktivovat šifrování ve své aplikaci Silence, aby se zprávy znovu objevily normální. Bohužel, ticho neposkytuje žádnou podporu pro automaticky. Toto je jeden z nedostatků funkce šifrování SMS a jeden z několika důvodů, proč původní vývojáři textu vyvolali podporu pro šifrované zprávy SMS.

Vývoj aplikace Silence App je docela aktivní a pravidelně se objevují funkce a záplaty. Nakonec, pokud se vám aplikace líbí, můžete darovat její tvůrcům na podporu vývoje.

Stáhnout App Silence App:

Odkaz Google Play Store

Aplikace ticha na F-droid

Oficiální webové stránky

Přečtěte si dále
5 způsobů, jak číst zprávy WhatsApp, aniž byste upozornili odesílatele

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *