Fubarino-soutěže: 1980 CD přehrávač s MPD

0 Comments

[Ronald] musel vyrazit, aby dostal jeho podání, ale jsme potěšeni, že udělal. Jeho demo video zobrazuje obrazovku CD 1980 CD pracující s démona hudebního přehrávače. Je to skutečně jen originální obrazovka, která funguje, nicméně práce ještě není dokončena. Nicméně, je daleko, aby ukázala naši adresu URL, když trať dosáhne značky 22:00.

Obrazovka je řízena čipem ATMEGA32, který využívá připojení USB pro získání příkazů z počítače spuštěného MPD. [Ronald] měl problémy s nedostatkem, jak poslat hodnoty int USB, takže hackoval svůj vlastní protokol, který právě využívá LSB každého byte přicházejícího přes autobus. Po přestávce můžete vidět video, stejně jako zkontrolovat popis, který zahrnoval jeho podání. Zde je také nabízen kódový svazek.

Jedná se o vstup do soutěže Fubarino pro možnost v jednom z 20 fubarino SD desek, které mikročip se postavil jako ceny!

Konečným cílem je mít MPD (hudební přehrávač Daemon) přehrávače v roce 1980 CD přehrávače CD (Working), s využitím původního LCD displeje (pracovní), je schopen využít původní vzdálený spravedlivý (pracovní), je schopen přehrávat DVD (Probíhající práce), takové věci.

Můj plán je dát schémata i zdroj na internetu, stejně jako předložit to obdev.at, protože věřím, že je to nová metoda využít svého řidiče USB. Vzhledem k tomu, že jsem stále navázal software na straně PC, ještě jsem neudělal. Slyšel jsem jen o Fubarino-soutěž včera, stejně jako jsem věřil, že by to bylo provedeno mod, můj projekt, takže jsem to udělal.
Zaprvé jsem si nepamatoval si schémata. Jsou to spíše snadné: je to generála Atmega32 (bez Atmega8, s ohledem na to, že jsem hlavně využíval ty, které jsem mizely níže) HID Bootloader balené zařízení. Dva kolíky portdu jsou využívány k řízení zadní roviny. Čtyři z pěti pěti 1% 1% rezistorů jsou použity jako odpory vztahování nahoru / dolů k výrobě úrovně 2,5V potřebných pro dvě pevné lcdové konfigurace LCD.

Trochu pozadí. Pro řízení generického LCD displeje se dvěma backplanes jsou zapotřebí dvě čtvercové vlny se střední hodnotou, spolu s čtvercovými vlnami pro segmenty (např. Obrázek 2 na http://www.freescale.com/webapp/sps/site/Overview.jsp? kód = 784_lpbb_lcdtips). Načasování musí být přesné, zastavit segmenty LCD pro degradaci. Jakýkoliv typ DC rovnováhy Velký dostatečný může zabít …

Porta, Portb, Portc jsou všechny propojeny se segmenty. Jeden extra pin na portdu je propojen s oddílem “Play” (zdá se jedno backplane), jedna sekce je propojena se všemi segmenty “off” (neměl jsem dostatečné kolíky k řízení všech segmentů).

Protože jsem přesně nerozuměl, jak posílat 0x00 znaků s využitím USB, udělal jsem svůj vlastní protokol odesláním odesílání LSbit 2 × 3 dat bajtů jako první tři ze čtvrtého datového bajtu, stejně jako utrácet ty v kódu Atmega . První tři datové bajty mají všechny “1” jako LSB.

V mém pracovním stylu jsem se rozhodl udělat hodně logiky na straně PC, stejně jako využít Atmega mnohem více či méně jako framebuffer. To bylo pro mě těžší, abych to ukázal, aby ukázal nějaký text, stejně jako provést spoušť velikonoční vajíčko.
Chcete-li zobrazit text (plno http://hackapaday.com byl nemožný na tomto LCD, takže jsem udělal nejbližšího, co bych mohl :-)), využil jsem PC-klient velmi nejprve vyrábět hex kódy postav, as No, pak kopírovat ty do zdroje Atmega, přizpůsobil LSB je až do pořádku.

A to je asi vše, co můžu udělat před termínem … Opravdu jsem doufal, že to všechno v tomto kódu, nicméně. Může to být dostačující pro pochopení.

Velikonoční vajíčko je ve videu v 1:06.

S přátelským pozdravem,
Ronalda

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *